Hayvanlara Masaj Yapan Aletler
img
Blog

Hayvanlara Masaj Yapan Aletler

Hayvanlara masaj yapan aletler denildiğinde akla ilk gelen biz insanların da severek yaptırdığı masaj koltukları ve benzeri aletlerdir. Ancak hayvanlara masaj yapmak için özel üretilen alet çeşitliliği olmadığından bunu sağlayabilecek farklı ev eşyaları ve yine insanın hayatını kolaylaştırmak için üretilmiş malzemeler kullanılabilmektedir.

Bu Aletler Nelerdir?

Buna verilecek en güzel örnek kedilerin ve köpeklerin de bayılarak kullandığı ve aslında biz insanların yemek karıştırmak için kullandığımız çırpıcı aletidir. Bu çırpıcı aletinin uçları yuvarlar uzun ve dıştan içe doğru kavisli yapısıyla kedi ve köpeklerin baş omuz bölgelerine masaj yapabilmek mümkündür. Pek çok kedi köpek bu masaj aletini keşfettikten sonra bakıcıları tarafından keyifle kullanılmasına müsaade etmesine rağmen bazı hayvan çeşitleri buna inatla karşı çıkmaktadırlar. Bu tarz ev eşyası ürünlerini masaj aleti olarak kullanabilmek mümkün olduğu gibi aslında hiçbir alet olmadan da hayvanlara masaj uygulayabilmek de mümkündür.

Her ne kadar günümüzde gelişen teknolojiyle hemen her konuya aletlerle kolaylık sağlanıyor olsa da sihirli parmaklar denen masaj yöntemleriyle de ellerimizi birer teknolojik alet gibi kullanarak masaj yapabilmemiz mümkün. Evcil hayvanlardan ahır hayvanlarına kadar hemen her hayvan bu el masajına bir süre müsamaha gösterebilmektedir. Ancak bu süre çok kısıtlı olabilmektedir. Hayvanların özel alanları olarak belirlenen vücut bölgelerine başka bir elin temas ediyor olması katlanılır bir durum olmaktan çıkmaktadır.

Masaj Aletlerinin Alternatif Kullanım Alanı

Hayvanlara masaj yapan aletlerin kullanıldığı ticari işletmelerin bazıları bunu nasıl verimli kullanacaklarını çoktan keşfetmişler bile. Özellikle büyükbaş hayvancılık sektöründe bulunan bu firmalar büyükbaş hayvanın günde 3 öğün beslenmesini sağlayarak bu beslenmelerin arasında da yine bu büyükbaş hayvana özel masaj aletleri yardımıyla masaj teknikleri uygulamaktadır. Bu sayede hem özenle beslenen hem masaj yapılarak rahatlatılan hayvanın kas ve sinir sistemleri tamamen gelişmediğinden yedikleri besinlerin tamamına yakını yağa ve ete dönüşüyor. Bu sayede sonrasında fazla işlem yapmak gerekmeksizin lezzetli servisler sunulabilmektedir.

Hayvanlara Özel Üretilen Masaj Aleti Var Mı?

Evcil hayvanlara özel de üretilen masaj aletleri elbette yok değil. Buna örnek olarak duvara yapışabilen tarak benzeri bir üründen bahsetmek mümkün. Bu ürünün tarak kısımlarının yan tarafından kedileri kendine çekme özelliği olan ve onlar için cezbedici kedi otu konuyor. Daha sonra yapışkanları sayesinde duvar ya da dolap gibi bir alana kedinizin boyuna göre ayarlanarak sabitleniyor. Kedi otunun çekiciliği ve tarağın masaj yapma özelliğiyle birlikte bu alet ile tanışan kedi için bulunamaz bir nimet.