Hayvan Bakımı İçin Gereken Malzemeler
img
Blog

Hayvan Bakımı İçin Gereken Malzemeler

Sevgili dostunuzun bakımını kolaylaştıracak, sizi ve onu rahat ettirebilecek malzemeler...

Mama ve Su Kapları

Minik dostunuz için en öncelikli ihtiyaç beslenmesi bunun için mama ve su kaplarına ihtiyaç duyacaksınız. Dostlarınız için daha sağlıklı olması açısından çelik kapları tavsiye ederim. Bu kaplar ömürlük ve daha hijyenik oluyor.

Mama

Evcil hayvanınızın maması tüy dökmesinden ağız kokusuna kadar birçok şey üzerinde etkili olduğundan onun için seçeceğiniz mama çok önemli. Evcil hayvanınızın komut, tuvalet gibi eğitimleri kolay alabilmesi için cezbedici bir ödül maması kullanmak size kolaylık sağlayacaktır.

Tüy Bakımı

Belirli dönemlerde kedinizle oynarken avucunuzun içinde bir tüy yumağı ile karşılaşabilirsiniz veya köpeğinizin evin içindeki tüyleri sizi hayrete düşürebilir. Bu gibi durumlarla başa çıkabilmeniz evcil hayvan tarakları ile mümkün. Bu taraklar hem sizin hem de dostunuzun rahat etmesini sağlayacak. Bu konuda '' Furminator ''markası gerçekten başarılı.

Oyuncaklar

Siz onunla oynamadığınızda onun oynaması için küçük oyuncakları tercih etmelisiniz aksi takdirde koltuklar tırmalanabilir, yastıklar ısırılabilir, çoraplarınız kaçırılabilir. Dostunuz için oyuncak tercih ederken onun sağlığını etkileyebilecek şeyleri göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle köpekler peluş oyuncaklarla oynamaktan hatta onları parçalamaktan büyük keyif alıyor ancak günde bir iki oyuncak parçaladıklarını ve peluş oyuncakların içindeki pamukların her yere dağıldığını düşününce peluş oyuncaklar pek cezbedici olmuyor gibi. Dostunuz için plastik ve sert oyuncakları tercih etmenizi tavsiye ederim. Eminim bir tenis topu köpeğinizi mutlu edecektir veya bir pinpon topuyla oynarken kediniz zevk alacaktır.

Tasma, Kıyafet

Köpeğinizle dışarıda gezerken rahat etmek için otomatik şerit gezdirme tasmaları hem sizi hem de köpeğinizi rahat ettirecektir. Bu konuda Felix markası gerçekten çok başarılı. Kediniz veya köpeğinizin boynunda sahipli olduğunu belli edecek, üzerinde sahibinin iletişim bilgilerinin bulunduğu bir künye olmalı. Kediniz kapıyı açık görüp gezintiye çıkabilir veya köpeğiniz başka bir köpek kokusu alıp onu aramaya çıkabilir. Temkinli olmakta fayda var.

Minik dostlarımız için tasarlanan kıyafetlerin onları bir hayli tatlı gösterdiği tartışılmaz elbette ancak bu tarz ürünlerin birçoğu minik dostunuzu rahatsız edip onun huysuzlanmasına yol açabilir. Aslında bakarsanız evcil hayvanınızın bakımı için kıyafet bir ihtiyaç da değil zaten.

Banyo

Kışın 6 ayda bir, yazın 2 ayda bir yaptırılması tavsiye edilen banyoları için minik dostunuzun türüne göre şampuana, banyodan sonra kurulamak içinde bir havluya ihtiyacınız olacak. Günlük temizlikler için her an elinizin altında bir ıslak mendil bulundurmakta fayda var.